Zapraszamy na uroczysty wernisaż wystawy 8 września 2016 r., godz. 17.00 w lokalu przy ul. 1 Maja 16/18 (dawny „Diverse”)!

W dniach 8-27 września 2016 r. odbędzie się tam wystawa fotograficzna Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej autorstwa Jolanty Stopki, połączona z prezentacją książki znanego dziennikarza Andrzeja Kępińskiego.
plakatt-1-maja
1-maja-1 1-maja-2

Jest to pierwsza w Jeleniej Górze interaktywna wystawa multimedialna. W ciągu miesiąca prócz wystawy fotograficznej organizatorzy zapraszają na pokazy filmów, prelekcje ciekawych ludzi, występy poetów i popołudniowe spotkania z muzyką. Każdy dzień będzie inny.  

Wystawa Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej to pokłosie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, w którym autorka wzięła udział. Rajd jest pielgrzymką do miejsc świętych dla Polaków i uświadamia wielomilionową skalę ludobójstwa dokonanego w XX wieku na narodach Rzeczypospolitej mieszkających dzisiaj w granicach Litwy, Białorusi, Ukrainy czy Rosji. Pokazuje też ogrom i skalę manipulacji propagandowych oraz kłamstw dokonywanych przez ludobójców, po to by zatrzeć ślady zbrodni i wymazać z naszej świadomości obraz Ojczyzny. Wystawa jest też odpowiedzią (nie wprost, a jednak) na kłamliwą agresję propagandową naszych dalszych i bliższych sąsiadów czyniących z Polaków oprawców.
Lekcja patriotyzmu okladka — kopia9 — kopia52 — kopiaNieswiez

ZAPRASZAMY!!!