Zapraszamy na

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ „KOBIETO! BOSKI DIABLE

okładka hanuszkiewicz które odbędzie się 26 marca 2013 r. o godz. 16.00 w Klubie Kwadrat w Jeleniogórskim Centrum Kultury, ul. Bankowa 28/30. 
Będzie to spotkanie z Januszem Roszkowskim, współautorem w/w książki, również tłumaczem prozy Augusta Strindberga. Odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego połączona z czytaniem fragmentów książki przez zaprzyjaźnionych artystów jeleniogórskich.

Kobieto! Boski diable.  Książka jest rodzajem rozmowy trzech osób Adama Hanuszkiewicza, Renaty Dymnej i Janusza Roszkowskiego, w której uczestnicy nie ograniczają się do zadawania pytań, raczej wymieniają poglądy ze swoim bohaterem, sprzeczają się z nim, bronią swoich przekonań. ZGODNIE Z TYTUŁEM KSIĄŻKI GŁÓWNYM TEMATEM ROZMÓW TEJ TRÓJKI SĄ KOBIETY. W książce opowiada o swoich fascynacjach postaciami w literaturze i dzieli się przemyśleniami na temat odwiecznych sposobów obcowania płci, dylematów wynikających z miłości, zdrady, erotyki i seksu. Rozmawia niezwykle szczerze o kobietach na scenie i w życiu prywatnym, w polityce i w sztuce, w filmie i modzie. Są to również przemyślenia o relacjach kobiet z mężczyznami w minionym wieku i czasach, które dopiero nadchodzą. okraszone wieloma anegdotami i historyjkami z czasów minionych, czasem kontrowersyjnymi lub wręcz obrazoburczymi, mającymi ogromną wartość merytoryczną i poznawczą.

UWAGA!!! 

SPOTKANIE POPRZEDZĄ WARSZTATY LITERACKIE: „PISANE WRAŻLIWOŚCIĄ”
(26.03.2013, w godzinach 10.00 – 12.00)
Konsultacje literackie prowadzone będą przez pisarza, tłumacza i poetę Janusza Roszkowskiego.                        Zapraszamy wszystkich piszących „ do szuflady” i zawodowo!!!                                                                                           Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. Bankowa 28/30. (wstęp wolny)
Zapisy:
JCK, ul. Bankowa 28/30, tel. 756478884, ,
w godz. 10.00-18.00,
e- mail: jck.wolczyk@wp.pl,                

liczba miejsc ograniczona. Istnieje możliwość zapisu na konsultacje indywidualne.

 

Janusz Bogdan Roszkowski –  polski poeta, prozaik, eseista oraz tłumacz literatury szwedzkiej. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Toruńskim oraz język i literaturę szwedzką na Uniwersytecie Królewskim w Sztokholmie. Długoletni członek Związku Literatów Polskich w Warszawie. Szef Wydawnictwa Mons Admirabilis założonego w Iwoniczu-Zdroju w roku 2012. Z jego przekładów z literatury szwedzkiej najbardziej znane są te związane z twórczością Augusta Strindberga-skandalisty: „Spowiedź szaleńca”, „Listy miłosne i nienawistne”, „Historie małżeńskie”. Współautor  książki – wywiadu rzeki „Kobieto!  Boski diable”, wydanej w 2012 roku w wyd. Prószyński i półka.

 
 
Koordynatorem projektu jest Ewa Wołczyk.